Pociągami SuperREGIO ze stacji PKP Kozuby od przyszłych wakacji

Wiele wskazuje na to, że w wakacje 2020 roku zostaną uruchomione dzienne pociągi nad Morze po Magistrali Węglowej. W rocznym rozkładzie jazdy pociągów 2019/20  możemy znaleźć informację o planowanym uruchomieniu pociągów SuperREGIO Lazur oraz Bursztyn, który zatrzymywać się będzie m.in. na stacji PKP w Kozubach.

Przypomnijmy, że na początku 2019 roku Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał Przewozom Regionalnym otwarty dostęp dla trasy Katowice – Gdynia przez Chorzew Siemkowice, Zduńską Wolę, Poddębice oraz Łódź Kaliska – Gdynia przez Łask, Szadek, Poddębice na lata 2020 – 2024.

Dzięki tej decyzji Przewozy Regionalne mogły wnioskować do PKP PLK o przygotowanie rozkładów na okres wakacyjny (tj. od 1 .lipca 2020 do 31 sierpnia 2020) dla pociągów Lazur oraz Bursztyn. Tym samym na linię 131 powrócą dzienne pociągi pasażerskie zatrzymujące się m.in. w Zduńskiej Woli Karsznicach, Szadku oraz Poddębicach.

Pociąg „Bursztyn” w kierunku Trójmiasta miałby odjeżdżać z Kozub o godzinie 9:39, natomiast powrotny przystanek (w stronę Katowic) zafunkcjonowałby w naszej gminie o godzinie 21:18.

źródło: Zduńskowolskie Wieści Kolejowe