Spotkanie Noworoczne PSL w Sędziejowicach

Tradycyjnie w  Święto Trzech Króli odbyło się spotkanie zorganizowane przez Zarząd Gminny PSL w Sędziejowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach. Sala pękała w szwach, dopisali zarówno mieszkańcy, jak i goście spoza Gminy Sędziejowice.

Coroczne spotkanie organizowane przez dynamicznie działające lokalne koło PSL. Jest organizowane od lat a dzięki bogatemu programowi artystycznemu, wyjątkowo mało politycznej, a bardziej świątecznej atmosferze przyciąga coraz więcej osób.

Spotkanie otworzył Wójt Gminy Sędziejowice, Prezes Zarządu Gminnego PSL Dariusz Cieślak, który po krótkim wprowadzeniu przywitał wszystkich zaproszonych gości.

Tradycyjnie głównym punktem spotkania był występ artystycznych przygotowany przez instruktorów i podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury. Różnorodność form oraz niezwykłe łączenie pokoleń zaowocowało gromkimi brawami. – Nasze grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury to już uznana marka. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie tym spotkanie, a najlepiej świadczy o tym fakt, że Ci, którzy dołączyli do nas w ostatniej chwili musiał obserwować część artystyczną na stająca. Goście spoza gminy żartowali nawet sobie, że jeśli tak dalej pójdzie, to trzeba będzie rozbudować ośrodek – powiedział Cieślak.

Gospodarz spotkania przyznał również, że choć jest to spotkanie, którego współorganizatorem jest organizacja polityczna, to uczestniczą w nim przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej. – Ludowy znaczy powszechny, a najlepiej widać to na naszym sędziejowickim spotkaniu. Bez względu na to jakie mamy poglądy, jakie sympatie polityczne, to w tym dniu jesteśmy wszyscy razem, żeby wzajemnie liczyć sobie wszystkiego, co najlepsze. Dla nas i dla naszych małych ojczyzn – wyjaśnił.

Po części artystycznej przyszedł czas na toast noworoczny i poczęstunek. Potrawy nawiązujące do tradycji świątecznej przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach.

Facebook Comments Box