Nowe Kozuby – Pstrokonie – KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

12 sierpnia zapraszam na kolejny spływ kajakowy. Tym razem odbędzie się na 20 kilometrowej trasie Nowe Kozuby – Pstrokonie. Proszę o zapoznanie się z KOMUNIKATEM ORGANIZACYJNYM.

Spływ kajakowy odbędzie się na trasie od Nowych Kozub (zbiórka i start koło mostu). Ponad dwadzieścia kilometrów wiosłowania i dwie najbardziej urokliwe rzeki naszych okolic – Grabia i Widawka.

Startujemy w miejscowości Nowe Kozuby gdzie znajduje się stary młyn zbożowy. Aktualnie wyposażony w turbinę elektryczną. Rzeka silnie meandruje i wieje się przez las. Przed miejscowością Grabno rzeka się rozwidla. Trzymamy się lewej odnogi. Przepływamy przez Park Krajobrazowy Międzyrzecza Waty i Widawki. Za niecałe 1,5 km wpłyniemy na wody Widawki. Z nurtem rzeki dopływamy spokojnie do Górek Grabińskich, gdzie koryto dzieli się na dwie odnogi. Tama spiętrzająca wodę zbudowana jest w lewym korycie. Nie jest ona spławna. Wpływamy w prawą odnogę gdzie woda jest spokojniejsza. Następnie wychodzimy po lewej stronie kanału (na wyspie). To doskonałe miejsce na postój. Możemy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Chętni mogą zażyć wodnych kąpieli. Dalej płyniemy spokojnie. W miejscowości Rembieszów trzymamy się prawej strony. Przepływamy pod drewnianym mostem. Uwaga na pozostałości po starym moście – niebezpieczne miejsce! To była tylko rozgrzewka. Czas na odcinek specjalny. Szybki nurt, liczne zarośla, wąskie koryto, powalone konary, chaszcze 😉 Uff.. przepłynęliśmy. Wypływamy na szerokie wody. Wita nas wysoki brzeg po lewej stronie, porośnięty lasem sosnowym. Dalej relaks. Mijamy most drogowy w Jeziorku. Piaszczysta plaża zachęca do kąpieli. Teraz czas na wisienkę na torcie, czyli ujście Widawki do Warty. Podziwiamy walory Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Wkrótce docieramy do prawobrzeżnej plaży w Pstrokoniach.

Najważniejsze ustalenia:

  • Dojazd na start we własnym zakresie.
  • Istnieje możliwość, przyjechania własnym autem i odstawienia go wraz z partnerem technicznym na miejsce zakończenia (powrót na start busem organizatora – wtedy Wasze auto czeka na Was na mecie).
  • Dla osób, które nie mają własnego transportu po zakończeniu spływu, zapewniamy transport powrotny busami w kierunku Sędziejowic.
  • Na zakończenie  poczęstunek dla uczestników (ognisko integracyjne z kiełbaskami, żurek regeneracyjny z jajkiem, kawa i herbata  oraz inne smakołyki). Wszystko przygotowane w pełni przez organizatorów
  • Około 16 km wiosłowania.

PROGRAM SPŁYWU:
8.00 – zbiórka osób, które chcą własny samochód odstawić na miejsce zakończenie spływu
8.30- zbiórka pozostałych uczestników spływu (przygotowanie sprzętu, wypełnienie formalności)
9.00- rozpoczęcie spływu
ok. godz. 15:00 – zakończenie spływu i ognisko integracyjne

UWAGA! W razie pytań lub nieprzewidzianych okoliczności, prosimy o kontakt z organizatorem: Dariusz Cieślak, tel. 663 223 238.

Facebook Comments Box