Turniej Piłkarski Dzieci i Młodzieży z widzewskim akcentem

10 listopada w Sędziejowicach rozgrywany był Turniej Piłkarski Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Dzieciaki wchodzą do gry” o Puchar Starosty Łaskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Widzew Łódź.

Organizatorem zawodów był lokalny Gminny Klub Sportowy Sędziejowice. Do rywalizacji przystąpiło łącznie siedem drużyn z Łasku, Sędziejowic i Widawy. Celem turnieju była promocja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz umożliwienie udziału w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Po kilku godzinach rywalizacji zwycięstwo w swoich grupach wiekowych odniosły zespoły wystawione przez Międzyszkolny Uczniowski Klubu Sportowy Widawa i Uczniowski Miejski Klub Sportowy „Korab” Łask. Organizatorzy wybrali również najbardziej wyróżniających się zawodników w każdej z ekip biorących udział w rywalizacji.

Patronat nad wydarzeniem objął Widzew Łódź. Młodych piłkarzy odwiedzili piłkarze łódzkiego zespołu: Marcin Kozłowski i Mateusz Michalski. Goście specjalni przekazali specjalne upominki od klubu dla wszystkich uczestników oraz rozdali mnóstwo autografów.

Uczestnicy turnieju zrewanżowali się swoim gościom w trakcie oficjalnej ceremonii zakończenia zawodów głośnym okrzykiem „kto wygra mecz – Widzew!” w przededniu meczu ligowego z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Dzisiaj wiemy, że był to bardzo dobry prognostyk, ponieważ Widzew wygrał swój mecz i awansował na pozycję lidera rozgrywek.

Ponadto dzięki współpracy z Widzewem nagrody rzeczowe dla zawodników wyróżnionych indywidualnie ufundowała firma ZINA, partner techniczny klubu.

Zadanie było dofinansowane z budżetu Powiatu Łaskiego.