GKS szykuje się do piłkarskiej wiosny

Zespół seniorów GKS Sędziejowice rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej klasy B. Wkrótce treningi na stadionie gminnym rozpoczną też piłkarze Akademii Piłkarskiej.

Gminny Klub Sportowy Sędziejowice rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej sieradzkiej Klasy B gr. III. Zajęcia pod okiem nowego trenera Roberta Zięterskiego odbywają się dwa razy w tygodniu na stadionie gminnym. Wcześniej, drużyna trenowała na hali ZSO nr 1 w Sędziejowicach. W składzie pojawiło się również pięciu nowych zawodników.

Nasza drużyna ma już na swoim koncie dwa mecze kontrolne. Na inaugurację przygotowań ulegli Ostrowi Ostrówek 3:5 (A klasa). Natomiast w minioną niedzielę wyraźnie pokonali KS Unię Mękę Sieradz (A klasa) aż 8:3. W tym ostatnim meczu hat-trickiem popisał się najlepszy strzec drużyny w rundzie jesiennej, Adrian Urbaniak.

Rozgrywki ligowe podopieczni trenera Zięterskiego rozpoczną 2 kwietnia wyjazdowym meczem z Rokitą Rokitnica, aktualnym wiceliderem tabeli. Jesienią, po emocjonującym spotkaniu GKS zwyciężył na własnym stadionie 3:2.

Jest to firma remontowo-budowlana Reno-Kell, dzięki której piłkarze GKS Sędziejowice będą mieli w rundzie wiosennej możliwość dojazdu na ligowe mecze wyjazdowe bez konieczności wykorzystywania własnych aut. Mimo, że współpraca miała obejmować tylko mecze ligowe, to nasz partner nie odmówił pomocy w organizacji transportu na mecz kontrolny z KS Unią Męką Sieradz. Logo firmy pojawi się na oficjalnej stronie klubowej oraz strojach GKS Sędziejowice. Banner reklamowy partnera będzie eksponowany również w trakcie meczów ligowych rozgrywanych na stadionie w Sędziejowicach.

Wkrótce zajęcia organizowane w ramach Akademii Piłkarskiej GKS-u przeniosą się na stadion. Aktualnie na treningi prowadzone na hali Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach uczęszcza 50 dzieci podzielonych na dwie grupy wiekowe. Po przenosinach na stadion, organizatorzy planują organizację zajęć dwa razy w tygodniu. Cały czas można zgłaszać dzieci do udziału w akademii.

W poniedziałek 13 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach odbyło się Walne Zebranie Członków GKS Sędziejowice. W trakcie spotkania przyjęty sprawozdanie merytoryczne z działalności oraz sprawozdanie finansowe za 2016 r. Członkowie kluby przyjęli również w formie uchwały zmiany osobowe w składach zarządu i komisji rewizyjnej.

Zarząd poinformował również o aplikowaniu o dotacje publiczne z budżetu Gminy Sędziejowice (na rozgrywki seniorskie) oraz budżetu Powiatu Łaskiego (na turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży).

Facebook Comments Box