Rodziny czekają na DARCZYŃCÓW!

SZP_baner_poziom22 listopada br. Szlachetna Paczka otworzyła bazę rodzin. Z Łasku i okolic trafiło do niej blisko 30 rodzin, które czekają na „mądrą pomoc”. Chcesz pomóc? Wybierz rodzinę, która według Ciebie najbardziej potrzebuje kogoś, kto wyciągnie do niej pomocną dłoń.

– Żeby  wybrać rodzinę, której chce się przygotować paczkę wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, kliknąć „Wybieram rodzinę” i wybrać magazyn rejonu „Łask i okolice. Po wyborze rejonu otworzy się baza, w której można znaleźć opis każdej z rodzin i informacje na temat ich potrzeb – tłumaczy Dariusz Cieślak, lider rejonu „Łask i okolice” w projekcie Szlachetna Paczka.

Boisz się, że nie dasz rady sam sprostać potrzebom rodziny? Nie musisz. Zaproś do projektu przyjaciół, znajomych lub współpracowników i wspólnie stwórzcie paczkę dla konkretnej rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Jak mówi ks. Jacek Stryczek – Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu, dlatego dzięki Szlachetnej Paczce możesz sam się o tym przekonać.

Akcja Szlachetna Paczka odbywa się w powiecie łaskim już po raz trzeci. W ubiegłym roku pomoc otrzymało ponad 40 najbardziej potrzebujące rodzin – wspomina Cieślak.

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który od 13 lat łączy biednych i bogatych. W tym roku mądrą pomocą obejmie minimum 17 500 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka, nie jest jeszcze znana, bo w 570 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

PROFIL PACZKI NA FB: https://www.facebook.com/lask.paczka
SPECJALNE WYDARZENIE NA FB: https://www.facebook.com/events/889615171072510/
FIMLIK PROMOCYJNY NAKRĘCONY PRZEZ WOLONTARIUSZY: https://www.youtube.com/watch?v=jc54kITCJQc

Facebook Comments Box