Wielkie odliczanie do wyścigu

IMG_2386Odliczamy godziny do startu Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”. W czwartek o godz. 16.30 w Sędziejowicach wystartuje I etapu.

Dla młodych kolarzy z Polski jest to jedna z możliwości konfrontacji z rówieśnikami z innych klubów, sprawdzenia swojego poziomu wytrenowania oraz przetarcia szlaków do grup zawodowej elity.

W naszym wyścigu swoje pierwsze sukcesy odnosili dobrze znani polskiej publiczności: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś czy Jarosław Białowieżec, a także Maciej Bodnar, niedawny zwycięstwa jednego z etapów Tour de Pologne – wylicza Andrzej Syska, dyrektor wyścigu.

Do środy udział w zawodach potwierdziły 22 ekipy. W tym m.in. KS „Pogoń” Mostostal Puławy, SMS-y z Torunia i Świdnicy czy niemiecka grupa kolarska z Cottbus. Na wsparcie kibiców, szczególnie w trakcie sobotniego etapu „Po powiecie zduńskowolskim”, może liczyć miejscowa drużyna ZTC Zduńska Wola.

Podczas rozgrywania poszczególnych etapów wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym o których mieszkańcy będą informowani poprzez strony internetowe jednostek samorządowych, lokalne media oraz oficjalny profil wyścigu na portalu społecznościowym: https://www.facebook.com/poziemilodzkiej

Facebook Comments Box