IX Wojewódzki Bieg Pamięci Jana Pawła II

1Powiat Łaski nieprzerwanie od 2006 roku we współpracy z Burmistrzem Łasku i wójtami gmin z terenu Powiatu Łaskiego, Księdzem Prałatem Marianem Ciupińskim, Proboszczem Parafii NP NMP w Łasku oraz środowiskiem sportowym organizuje Bieg Pamięci Jana Pawła II w Łasku dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

6 kwietnia br. odbędzie się kolejna edycja Biegu Pamięci Jana Pawła II. W 2014 roku obchodzimy IX rocznicę śmierci Papieża Polaka.

Ta sportowa forma pamięci o Papieżu Polaku od kilku lat cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców naszego powiatu. Wydarzenie skutecznie wpisało się w świadomość lokalnej społeczności, a lista startowa uczestników z roku na rok staje się coraz dłuższa. Oprócz amatorów i pasjonatów na starcie biegu stają również utytułowani lekkoatleci. W 2013 roku w biegu integracyjnym mężczyzn zwyciężył Jan Ignasiak, mistrz Polski niepełnosprawnych w maratonie, natomiast w kategorii OPEN mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Artur Kozłowski, dwukrotny mistrz Polski w biegach długodystansowych i medalista Mistrzostw Europy.

ZGŁOSZENIA DO IX EDYCJI BIEGU

Zgłoszenia zbiorcze ze szkół oraz indywidualne (w poszczególnych kategoriach) przyjmowane są do 28 marca br. w Starostwie Powiatowym w Łasku, pokój nr 7 lub pod numerem telefonu: 043 675-68-47 oraz drogą elektroniczną na adres e-mail: promocja@lask.com.pl.