III Mecz Noworoczny w Lichawie

5 stycznia 2019 r. na boisku w Lichawie rozegrany został mecz noworoczny. To trzecia edycja nietypowej imprezy, w której uczestniczy coraz więcej mieszkańców Gminy Sędziejowice.

W wydarzeniu oczywiście biorą udział nie tylko miłośnicy piłki nożnej ale też wielu mieszkańców, którzy po świąteczno-noworocznym odpoczynku przy rodzinnych stołach, chcą spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Boisko w Lichawie nadaje się do tego doskonale, bo chociaż nie jest to profesjonalny stadion, to jego umiejscowienie w niewielkim lesie jest wyjątkowo malownicze.

Idee powitania w sportowej formie nowego roku zrodziła się w 2017 roku. Wówczas na kameralnym boisku leśnym w Lichawie kilkunastu pasjonatów wzięło udział w meczu integracyjnym. W sobotę 5 stycznia odbyła się trzecia edycja tego wydarzenia. – Mecz na stałe wpisał się w świadomość mieszkańców Lichawy, ale i Gminy Sędziejowice. W tym roku oprócz mieszkańców w naszej noworocznej zabawie wzięli również samorządowcy – wyjaśnił Mateusz Tarka, radny Rady Gminy Sędziejowice i jeden z współorganizatorów.

III Mecz Noworoczny w Lichawie rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem kolędy przez wszystkich zawodników, a pierwszego „kopnięcia” dokonał ks. Dariusz Chlebowski. W meczu udział wzięło 22 zawodników. Drużyny były wybrane losowo, a wynik tradycyjnie był sprawą drugorzędną. Liczyła się dobra zabawa i integracja. Całość zwieńczyło ognisko integracyjne.

Wydarzenie patronatem objął Wójt Gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak. – Cieszę się, że ta inicjatywa jest kontynuowana. To najlepszy dowód na to, że na fajne rzeczy nie zawsze trzeba wydawać ogromne pieniądze. Bardzo często wystarczą chęci i dobry pomysł – podsumował gospodarz gminy.

Dzięki wsparciu Gminy Sędziejowice wszyscy uczestnicy meczu otrzymali pamiątkowe koszulki. Sponsorem artykułów spożywczych była firma Reno-Kell prowadzona przez Kamila Miśkiewicza. Oprócz radnego Tarki w meczu udział wzięli również wiceprzewodniczący Rady Gminy Sędziejowice Marcin Rzepa oraz radny Jarosław Owczarz.

Facebook Comments Box