Gminno-Powiatowe Dożynki w Marzeninie

W Marzeninie zorganizowano dożynki powiatowo – gminne. Za plony dziękowali gospodarze ze wszystkich gmin powiatu łaskiego.

Uroczystość otworzyła Msza Święta w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Marzeninie, którą odprawił proboszcz ks. Jerzy Dominowski. Po eucharystii wszyscy uczestnicy święta przemaszerowali na plac przy Zespole Szkół w Marzeninie, gdzie oficjalnego otwarcia dokonali Wicestarosta Łaski, Marek Krawczyk oraz Wójt Gminy Sędziejowice, Jerzy Kotarski.

Wicestarosta i Wójt otrzymali z rąk starostów dożynek Pauliny Drzazga-Ciupy i Arkadiusza Kałuży chleb upieczony z tegorocznych plonów. – Dziękujemy za ten chleb będący symbolem pracy rolnika. Obiecujemy dzielić nim sprawiedliwie, tak by dla nikogo go nie zabrakło – zapewnili gospodarze Powiatu Łaskiego i Gminy Łask.

Następnie przedstawiciele sołectw Gminy Sędziejowice wręczyli samorządowcom dożynkowe wieńce.

W programie niedzielnej imprezy w Marzeninie znalazły się także prezentacje kulinarne – panie z kół gospodyń, lokalnych stowarzyszeń przygotowały wyborne swojskie jadło. Czynne były kiermasze, wystawy płodów rolnych i organizacji rolniczych. Część artystyczną wypełniły występu grup i zespołów z gmin Powiatu Łaskiego. Dożynki zakończyła zabawa plenerowa.