„Dookoła Sędziejowic” – 1. etap wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”

W czwartek 17 sierpnia br. ruszył XXV Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” – Karton Polska Tour. Na starcie zameldowało się ponad 100 zawodników z 25 drużyn z kraju jaki i z zagranicy. Obecni są m.in. goście z Białorusi, Rosji, Estonii, Ukrainy i Czech.

W dniu 17 sierpnia podczas pierwszego etapu „ Dookoła Sędziejowic” na starcie wyścigu stawiło się ponad  100 zawodników. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Zwycięzcą etapu został Białorusin Pashkevich Kiryl, tuż za nim Ścibior Jakub, a na trzecim miejscu Mierzyński Piotr, który otrzymał Nagrodę Przewodniczącego Rady Gminy Sędziejowice.

Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” to zawody z bogatą historią. To tutaj swoje pierwsze kolarskie sukcesy odnosili m.in. Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar, Michał Gołaś czy Przemysław Kasperkiewicz. O prestiżu zawodów świadczy choćby fakt, że trzech pierwszych reprezentowało nasz kraj w Rio de Janeiro na Igrzyskach Olimpijskich.

Szczegółowe informacje, komunikaty i wyniki będą na bieżąco publikowane na oficjalnej stronie wyścigu i stowarzyszenia www.tourdelodz.eu.

Facebook Comments Box