Spływ Nowe Kozuby – Jeziorko – KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

Już 9 czerwca zapraszam na pierwszy tegoroczny spływ kajakowy na 20 kilometrowej trasy Nowe Kozuby – Jeziorko. Proszę o zapoznanie się z KOMUNIKATEM ORGANIZACYJNYM.

Spływ kajakowy odbędzie się na trasie od Nowych Kozub (start przy moście) do Jeziorka. Dwadzieścia kilometrów wiosłowania i dwie najbardziej urokliwe rzeki naszego powiatu – Grabia i Widawka.

Zaczynamy Grabią, później płyniemy Widawką. Startujemy w miejscowości Nowe Kozuby gdzie znajduje się stary młyn zbożowy. Aktualnie wyposażony w turbinę elektryczną. Rzeka silnie meandruje i wieje się przez las. Przed miejscowością Grabno rzeka się rozwidla. Trzymamy się lewej odnogi. Przepływamy przez Park Krajobrazowy Międzyrzecza Waty i Widawki. Za niecałe 1,5 km wpłyniemy na wody Widawki. Z nurtem rzeki dopływamy spokojnie do Górek Grabińskich, gdzie koryto dzieli się na dwie odnogi. Tama spiętrzająca wodę zbudowana jest w lewym korycie. Nie jest ona spławna. Wpływamy w prawą odnogę gdzie woda jest spokojniejsza. Następnie wychodzimy po lewej stronie kanału (na wyspie). To doskonałe miejsce na postój. Możemy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Chętni mogą zażyć wodnych kąpieli. Dalej płyniemy spokojnie. W miejscowości Rembieszów trzymamy się prawej strony. Przepływamy pod drewnianym mostem. Uwaga na pozostałości po starym moście – niebezpieczne miejsce! To była tylko rozgrzewka. Czas na odcinek specjalny. Szybki nurt, liczne zarośla, wąskie koryto, powalone konary, chaszcze 😉 Uff.. przepłynęliśmy. Wypływamy na szerokie wody. Wita nas wysoki brzeg po lewej stronie, porośnięty lasem sosnowym. Dalej relaks. Dopływamy do mostu drogowego w Jeziorku. Wodujemy nasz sprzęt na plaży po prawej stronie i zasiadamy do ogniska.

Trasa o średnim stopniu trudności. Odcinek na Grabi spokojny. Widawka pokaże „pazur” w Rembieszowie, tj. szybki nurt, powalane konary drzew, stare pozostałości po drewnianych mostach oraz liczne zarośla. Z tego względu polecana osobom z doświadczeniem, lubiącym ostre wiosłowanie.

Najważniejsze ustalenia:

  • Dojazd na start we własnym zakresie.
  • Istnieje możliwość, przyjechania własnym autem i odstawienia go wraz z partnerem technicznym na miejsce zakończenia (powrót na start busem organizatora – wtedy Wasze auto czeka na Was na mecie).
  • Dla osób, które nie mają własnego transportu po zakończeniu spływu, zapewniamy transport powrotny busami w kierunku Sędziejowic.
  • Na zakończenie  poczęstunek dla uczestników (ognisko integracyjne z kiełbaskami, żurek regeneracyjny z jajkiem, kawa i herbata  oraz inne smakołyki). Wszystko przygotowane w pełni przez organizatorów
  • Około 20 km wiosłowania.

PROGRAM SPŁYWU:
9.30 – zbiórka osób, które chcą własny samochód odstawić na miejsce zakończenie spływu
9.45 – zbiórka pozostałych uczestników spływu (przygotowanie sprzętu, wypełnienie formalności)
10.00 – rozpoczęcie spływu
ok. godz. 16:00 – zakończenie spływu i ognisko integracyjne

UWAGA! W razie pytań lub nieprzewidzianych okoliczności, prosimy o kontakt z organizatorem: Dariusz Cieślak, tel. 663 223 238.

 Widawka Szczercow -Widawa Grabia Lask-Grabno

Facebook Comments Box