Zaistniej w sieci z FML – stwórz stronę swojej miejscowości!

Stowarzyszenie FML w powiecie łaskim rozpoczyna realizację projektu, którego głównym celem jest wsparcie społeczności lokalnych w tworzeniu stron internetowych ich miejscowości.

Działacze Forum Młodych Ludowców będą docierać do sołtysów, rad sołeckich i społeczności lokalnych, które chcą stworzyć wizytówki internetowych ich małych ojczyzn. Pomogą założyć witrynę i pokażą jak nią efektywnie zarządzać

– Aktualnie ruszamy z kampanią informacyjną. Będziemy wysyłać pisma do sołtysów z poszczególnych gmin. Prowadzić promocję projektu i publikować materiały poświęcone tej tematyce. Obecnie na palcach jednej ręki możemy policzyć sołectwa z terenu powiatu, które posiadają swoje witryny. Chcemy zdecydowanie poprawić tę statystykę – zapowiada Dariusz Cieślak, szef łaskiego FML.

Zgodnie z badaniami, na wsi blisko 59% gospodarstw domowych ma komputer, a prawie 52% dostęp do Internetu – o połowę mniej niż w dużych miastach. W dobie szeroko rozumianej cyfryzacji życia codziennego i publicznego, coraz więcej sołectw dostrzega możliwości jakie daje im Internet. Właśnie dlatego Forum Młodych Ludowców postanowiło udzielić wsparcia wszystkim tym, którzy są chcą założyć strony internetowe swoich małych ojczyzn.

Co najważniejsze, mamy doświadczenie w tym temacie. Kilka stron internetowych funkcjonuje już w sieci dzięki wsparciu młodych ludowców z powiatu łaskiego. Chcemy to wykorzystać i pomóc władzom sołectwa tworzyć swoje własne kanały komunikacji z mieszkańcami – wyjaśnia Cieślak.

Żeby wziąć udział w projekcie i uzyskać bezpłatne wsparcie FML w tworzeniu strony internetowej wystarczy wysłać maila zgłoszeniowego na adres fml.lask@gmail.com w tytule wpisując „zaistniej w sieci”.

Więcej informacji związanych z realizacją projektu znaleźć można na stronie internetowej www.psl-lask.pl oraz profilach społecznościowych: www.facebook.com/zaistniejwsiecizfml oraz www.facebook.com/LaskFml.

Patronat honorowy nad projektem objęli Dariusz Klimczak, Wiceprezes PSL i Wicemarszałek Województwa Łódzka oraz Jolanta Zięba-Gzik, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Facebook Comments Box