Szlachetna Paczka w powiecie łaskim dla 41 rodzin

1Przeszło 250 pudeł z prezentami o wartości ponad 50 tysięcy złotych trafiło w miniony weekend do rodzin z terenu powiatu łaskiego w ramach ogólnopolskiego projektu “Szlachetna Paczka”.

Od wczesnych godzin porannych wolontariusze pracujący w magazynie przy I Liceum Ogólnokształcącym w Łasku przyjmowali darczyńców przywożących paczki. Następnie, przy wsparciu Ochotniczych Straży Pożarnych rozwozili je do rodzin, które po przeprowadzonych wcześniej spotkaniach z wolontariuszami zostały włączone do programu.

– W tym roku, do projektu zakwalifikowaliśmy 41 rodzin z terenu powiatu łaskiego. Dla wszystkich udało się znaleźć darczyńców. Na sukces tegorocznej edycji projektu pracowało łącznie 25 osób, z których każdy dołożył swoją cegiełkę do ostatecznego sukcesu. Już teraz serdecznie dziękuję im za ich ogromne zaangażowanie – podsumowuje akcję Dariusz Cieślak, lider rejonu Łask i okolice.

W tym roku pomoc przekazana rodzinom zakwalifikowanym do projektu przekroczyła wartość 50 tysięcy złotych, a w przygotowywanie paczek dla rodzin z rejonu „Łask i okolice” włączyło się prawie 2000 osób z naszego powiatu i nie tylko.

– Zdecydowana większość rodzin znalazła Darczyńców mieszkających w naszych okolicach, jednak byli i ludzie wielkiego serca z Bełchatowa, Łodzi, Pabianic i Warszawy, którzy również przygotowali paczki dla naszych rodzin. Znaleźli się również tacy, którzy spontanicznie, w weekend przynosili prezenty do magazynu i prosili, żeby przekazać to której z rodzin włączonych do projektu – tłumaczy Cieślak.

W tym roku w inicjatywę włączyło się również większość urzędów z terenu powiatu. Szlachetną Paczkę tworzyli m.in. pracownicy: Starostwa Powiatowego w Łasku, Urzędu Miejskiego w Łasku, Urzędów Gmin w Sędziejowicach i Widawie. Paczkę przygotowała również Komenda Powiatowa Policji w Łasku. Uczniowie: I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku, ZSO w Łasku-Kolumnie oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach. Nie zabrakło również miejscowych firm i bardzo dużo osób prywatnych.

Mimo pracy na wysokich obrotach i kolosalnego zmęczenia, wolontariusze Szlachetnej Paczki opuszczali magazyn z uśmiechem na twarzy i już zapowiadali, że nie mogą doczekać się następnej edycji projektu w naszym rejonie.

W miniony weekend w całej Polsce paczki przygotowane przez darczyńców trafiły do 17 tys. 684 potrzebujących rodzin – osób starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych, czyli do około 70 tys. osób.

Szlachetna Paczka” to projekt krakowskiego Stowarzyszenia „Wiosna”. W tym roku była organizowana po raz trzynasty w 507 lokalizacjach w całej Polsce, w tym rejon „Łask i okolice”.

 

Facebook Comments Box