Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”

Gmina Sędziejowice rozpoczyna realizację projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Już wkrótce rozpoczynamy bezpłatne szkolenia w zakresie edukacji cyfrowej dla mieszkańców Gminy Sędziejowice! Szkolenia będą odbywały się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sędziejowicach.

Gmina Sędziejowice jest jedną ze 101 gmin z całej Polski, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie „e-Mocni”. Celem projektu jest „zwiększenie w okresie od 1.12.2016 r. do 31.07.2019 r. umiejętności korzystania z Internetu, w tym e-usług publicznych oraz rozwój edukacji cyfrowej osób dorosłych poprzez udział w szkoleniach stacjonarnych, kursach e-learningowych i webinariach.

Zakres szkoleń obejmuje 9 obszarów:

– sprawy codzienne( załatwianie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, robienie zakupów on-line, planowanie podróży, zakup biletów);

– edukacja( uczenie się przez Internet, tworzenie zasobów informacyjnych);

– finanse(praca on-line, korzystanie z księgowości elektronicznej);

– relacje z bliskimi(np. kontakt ze szkołą, posługiwanie się dziennikiem elektronicznym);

– praca i rozwój zawodowy(poszukiwanie pracy, rozwój kariery, zatrudnianie pracowników);

– zaangażowanie obywatelskie(zdobywanie wiedzy o gminie, kraju, świecie; uczestnictwo w życiu obywatelskim);

– religia i życie duchowe(kontakt elektroniczny z parafią, poszukiwanie informacji nt. pielgrzymek);

– zdrowie(korzystanie z systemu opieki zdrowotnej, sprawdzanie terminów dostępności sanatoriów).

Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” jest realizowany przez partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Projekt finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem prosimy o kontakt: Gminna Biblioteka Publiczna, tel.43-67-112-11, kom. 607-408-577 – p. Beata Magdziak ( e-Mocarz w Gminie Sędziejowice).

eMocni-RealizacjaProjektu2017

Facebook Comments Box