Klub Seniora zwiedzał Łódź

Klub Seniora działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach wziął udział w wyjeździe do Łodzi. Seniorzy z Gminy Sędziejowice mieli możliwość zaobserwowania zmian, które na przestrzeni lat zaszły w mieście włókniarzy.

Program wyjazdu przygotowaliśmy dla seniorów, wspólnie z Członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego, Jolantą Ziębą Gzik. Na początek był spacer po ulicy Piotrkowskiej i zwiedzenia Sali Obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego. Goście zapoznali się z pracą radnych i wysłuchali mini wykładu Marcina Skorupińskiego, dyrektora Kancelarii Sejmiku Województwa Łódzkiego, o roli samorządu województwa łódzkiego. W spotkaniu uczestniczył  również Wicemarszałek Dariusz Klimczak, który opowiedział zebranym trochę bieżących informacji dotyczących polityki społecznej województwa. Goście obejrzeli także film o historii Sejmiku Województwa Łódzkiego, a po jego zakończeniu wzięli udział w specjalnym quizie z nagrodami, który przygotowała dla nich Jolanta Zięba-Gzik. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

Następnie seniorzy zwiedzili Stadion Miejski przy alei Piłsudskiego 138, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna RTS Widzew Łódź oraz nowy Dworzec Łódź Fabryczna.

Na zakończenie wizyty, seniorzy wzięli udział w sesji inauguracyjnej Forum Myśli Społecznej w Łódzkim Domu Kultury.

Facebook Comments Box