Podsumowanie projektu „Zielony Kadr” Sukces Naszej Wsi

W niedzielne popołudnie 18 grudnia 2016 r. w świetlicy w Bilewie odbyło się spotkanie przedświątecznej w ramach projektu „Zielony Kadr” Sukces Naszej Wsi zrealizowanego dzięki dofinansowaniu z środków Programu „Działaj Lokalnie”.

W trakcie spotkania odbyło się podsumowanie projektu, wręczenie okolicznościowych dyplomów i podziękowań, kiermasz ozdób i kartek świątecznych, wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek. Sposób realizacji projektu został przedstawiony przez Izabelę Mielczarek organizatorkę i współtwórczynię całego projektu wspólnie z Bogumiłą Siwierską .

Każdy z uczestników, oraz przybyłych gości otrzymał na pamiątkę okolicznościowy dyplom, a szczególnie zaangażowani obdarowani zostali dodatkowymi upominkami.

Projekt był realizowany z wielkim rozmachem gdyż rozpoczęcie nastąpiło w miesiącu lipcu pięciodniowymi półkoloniami, w czasie których odbywały się między innymi zajęcia z sensoplastyki, robotyki, „Coś z niczego” recykling dla najmłodszych. Każdy następny miesiąc to wiele atrakcji, dla całych rodzin : Powitanie Jesieni z festiwalem baniek mydlanych, wykonaniem planszy do gry w warcaby, Święto pieczonego ziemniaka z konkurencjami na świeżym powietrzu, ogniskiem i wspólnej zabawie, Andrzejki z wróżbami, zajęciami z filcowania, Mikołajki z pieczeniem świątecznych pierników i ozdabianiem ich, Warsztaty z wykonania ozdób bożonarodzeniowych, a wszystko uzupełniane animacjami i zabawami dla najmłodszych.

W podsumowaniu projektu uczestniczyli min.:
– Pani Jolanta Zięba-Gzik Członek Zarządu Województwa Łódzkiego,
– Pani Anna Doliwa Wiceprezes Stowarzyszenia Dobroczynnego „Razem” , Prezes Lokalnej Grupy Działania „Dolina Rzeki Grabi”,
– Pan Jerzy Kotarski Wójt Gminy Sędziejowice,
– Pan Dariusz Cieślak Przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice,
– Pani Beata Magdziak Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach,
oraz pozostali zaproszeni goście i mieszkańcy sołectwa i nie tylko.

Zaproszeni goście zabierając głos zgodnie zwracali uwagę na to, że zapał i zaangażowanie realizatorów projektu poświęcających swój czas na prowadzenie działalności na rzecz społeczeństwa jest godny naśladowania i podkreślali, że są to wzorce godne naśladowania i wspierania w przyszłości.

W imieniu uczestników Krzysztof Domowicz złożył podziękowania dla współtwórczyń i organizatorek projektu Izabeli Mielczarek i Bogumiły Siwierskiej za wkład pracy i zaangażowanie w realizację projektów dających wiele radości dzieciom, oraz motywujących do działania młodzież i dorosłych Sołectwa Bilew.