Samorządowcy rywalizowali o Puchar Starosty Łaskiego

W sobotę 3 grudnia w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach rozegrany został I Samorządowy Turniej w Piłkę Siatkową o Puchar Starosty Łaskiego. Pierwszym, historycznym triumfatorem zawodów została Gmina Sędziejowice.

Zawody oficjalnie otworzyła Starosta Łaski Teresa Wesołowska. Następnie kilka słów dotyczących ogólnych zasad przekazali uczestnikom przewodniczący Rady Powiatu Marek Aulak oraz dyrektor MOS Andrzej Zieliński.

Do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn samorządowych złożonych z radnych, sołtysów, dyrektorów i pracowników urzędów oraz jednostek organizacyjnych samorządy terytorialnego. Swoje reprezentacje wystawiły: Powiat Łaski oraz gminy: Buczek, Sędziejowice, Wodzierady i Widawa.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo wyrównana i emocjonująca. Po rozegraniu wszystkich spotkań trzy najlepsze drużyny miały identyczną liczbę punktów. O zwycięstwie zdecydowały kolejno: bilans setów i bezpośrednie spotkanie dwóch najlepszych drużyn. Gmina Sędziejowice pokonała w nim Gminę Wodzierady 2:0 i w rezultacie została pierwszym triumfatorem Samorządowego Turnieju w Piłce Siatkowej.

Tuż po ostatnim meczu odbyło się oficjalne podsumowanie rywalizacji. Wręczono puchary i dyplomy oraz nagrodzono najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju wybranych przez sędziów. Najlepszą zawodniczką wybrano Monikę Walczak z Gminy Sędziejowice, natomiast najlepszym zawodnikiem Łukasz Juszczak z Gminy Wodzierady.

Organizatorami turnieju były Starostwo Powiatowe w Łasku oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Łasku. Opiekę medyczną zapewnił Gminny Ośrodek Zdrowia w Sędziejowicach.

Facebook Comments Box