Złote Gody w Gminie Sędziejowice

8 listopada 2016 r. odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego dla par z gminy Sędziejowice.

W Urzędzie Stanu Cywilnego dwie pary małżeńskie świętowały Złote Gody: Irena i Zdzisław Kozakowscy z Lichawy i Anna i Bogdan Dudwałowie z Marzenina.

Za zgodne, długoletnie pożycie małżeńskie, za trud wychowania dzieci i uczciwe życie, w którym obok radości nie brakuje problemów i cierpień, za poświęcenie dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny – dziękował jubilatom w imieniu całej lokalnej społeczności wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski. Do życzeń długich lat wspólnego życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu dołączyli się również: przewodniczący Rady Gminy – Dariusz Cieślak oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Sędziejowicach Katarzyna Kardas-Sobczak. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał wójt Jerzy Kotarski. Parom małżeńskim wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie pamiątkowy dyplom oraz kwiaty.

Nie obyło się też bez chwili wspomnień. Jak zwierzali się jubilaci, kiedy 50 lat tem u stawali na ślubnym kobiercu, czasy były trudne. Pytani o receptę na szczęście i o to, jak to jest być razem przez tak długi okres odpowiadali, że trzeba być dla siebie wyrozumiałym oraz często iść na kompromis.