Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej

Bez tytułuJeszcze dobrze nie zakończyły się prace PKP przy wiadukcie i linii kolejowej, a już rusza kolejna inwestycja, której realizacja z pewnością ucieszy mieszkańców Gminy Sędziejowice.

W piątek 20 listopada br. odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy wykonawcy, który przez najbliższe tygodnie będzie prowadził przebudowę drogi wojewódzkiej na granicy Lichawy i Dobrej. Głównym celem jest likwidacji zwężenia na moście, które od dłuższego czasu utrudniało ruch drogowy. Roboty ruszyły i z dnia na dzień widać kolejne postępy.

Podczas budowy nowego obiektu, powstanie obiekt tymczasowy i tamtędy będzie puszczony ruch. Do tego czasu wszelkie utrudnienia związane z inwestycją będzie regulował ruch wahadłowy.

Zakres prac obejmie m.in.: rozbiórkę i rozbudowę jezdni drogi wojewódzkiej wraz z poboczami, rozbiórkę mostu i budowę nowego przepustu, budowę tymczasowego objazdu wraz z tymczasowym przepustem, rozbudowę skrzyżowania z drogą gminną, przebudowę drogi gminnej, rozbiórkę i budowę zjazdów z przepustami oraz budowę rowu krytego w niektórych elementach.

Wartość robót wyniesie: 1,2 miliona złotych.