Szkolenie w ministerstwie rolnictwa

DSC_002409 czerwca 2015 r. 50 osoba grupa mieszkańców Gminy Sędziejowice odbyła szkolenie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dotyczące nowego systemu płatności bezpośrednich oraz nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W wyjeździe uczestniczyli m.in.: Członek Zarządu Powiatu Łaskiego Marek Jan Krawczyk, Przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak, radni gminni, sołtysi oraz mieszkańcy. W zorganizowaniu pomógł zastępca Dyrektora Departamentu Rynków Rolnych Radosław Grzegorczyk.

Szkolenie otworzył Minister Marek Sawicki, który podczas swojego wystąpienia przedstawił w skrócie działania podejmowane przez resort w ostatnim czasie. Zapowiedział również, że już niedługo ARiMR rozpocznie przyjmowanie pierwszych wniosków z nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Po odbytym szkoleniu z uczestnikami spotkał się również przedstawiciel rządu z terenu Powiatu Łaskiego, wieloletni Starosta, a obecnie Wiceminister Skarbu Państwa Cezary Gabryjączyk. W dalszej kolejności mieszkańcy Sędziejowic udali się do Łazienek Królewskich, a następnie do Sejmu, po którym oprowadziła ich Pani Poseł Krystyna Ozga.