avatar

Spotkanie noworoczne PSL w Sędziejowicach

avatarTradycyjne spotkanie noworoczne Ludowców Ziemi Sędziejowickiej odbyło się w piątek 16 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach.

W magiczny, świąteczny nastrój wszystkich przybyłych wprowadził spektakl „W drodze do Betlejem” w wykonaniu młodych aktorów i wokalistów, których do występu przygotowali Katarzyna Matusiak i Adam Łoniewski.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał Prezes ZG PSL w Sędziejowicach Marek Krawczyk, który w kilku słowach podsumował działalność Zarządu Gminnego w 2014 roku oraz złożył życzenia noworoczne dla wszystkich gości. Poinformował również o życzeniach przesłanych przez Wicepremiera, Prezesa PSL, Janusza Piechocińskiego.

Modlitwę okolicznościową odmówił ksiądz dziekan Jarosław Leśniak. Były również wspólne życzenia oraz opłatek i na zakończenie degustacja potraw przygotowanych przez Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach.

Oprócz członków czy sympatyków PSL i FML oraz mieszkańców gminy, na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli również licznie zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in.: Starosta Łaski Cezary Gabryjączyk, Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych Tomasz Fraszka, Prezes Zarządu Wojewódzkiego FML Marcin Skorupiński, Przewodnicząca Rady Powiatu Teresa Wesołowska, Przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak, radni powiatowi, gminni oraz sołtysi.