Paczka 2014 oficjalnie podsumowana!

gala (126)W weekend 13-14 grudnia 2014 r. pomoc materialna w ramach Szlachetnej Paczki trafiła do ponad 45 rodzin z powiatu łaskiego. W sobotę, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach odbyło się uroczyste podsumowanie tej edycji projektu.

Gala powiatowa zakończyła trzecią edycję Szlachetnej Paczki w naszym regionie. Spotkanie było okazją do podsumowania i podziękowania wolontariuszom oraz wszystkim dobroczyńcom.

Dariusz Cieślak, lider rejonu „Łask i okolice” oraz liderka zespołu Edyta Janecka wręczyli pamiątkowe certyfikaty wszystkim wolontariuszom oraz przyjaciołom Szlachetnej Paczki.

– Przyjaciele Szlachetnej Paczki to wszyscy Ci, którzy przyczynili się do rozwoju projektu w powiecie łaskim. Wszyscy Ci, na których w bieżącej edycji mogliśmy liczyć. Samorządowcy, przedsiębiorcy, strażacy, nauczyciele i wielu, wielu innych. Dzięki tym ludziom Szlachetna Paczka na stałe wpisała się już w świadomość mieszkańców naszego powiatu. – tłumaczy Dariusz Cieślak.

Certyfikaty przyjaciół odebrali m.in. prezesi firm Over Ggroup i BK Business, samorządowcy, przedstawicie Komendy Powiatowej Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz uczniowie i pedagodzy ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki blisko miesiąc temu dostarczyli pomoc do 47 rodzin z terenu powiatu łaskiego. Łączna wartość wszystkich produktów wyniosła ponad 100 tysięcy złotych.

Pod ogromnym wrażeniem pracy wolontariuszy i jej efektów był Starosta Łaski, Cezary Gabryjączyk.

– Wszystko co robicie jest bardzo szlachetne. Poświęcając swój wolny czas sprawiacie, że rodziny, które otrzymują pomoc dostają sygnał, że nie są same. Że mogą na kogoś liczyć – mówił Starosta.

W trakcie gali odbyły się również występy artystyczne w wykonaniu zespołów i solistów. W karnawałowy klimat wprowadziła gości Kapela Sędziej, a nastrój świąt Bożego Narodzenia przypomniały aktorki Bogusia Szkoda oraz Amelia Łoniewska we fragmencie spektaklu „Droga do Betlejem”. Na zakończenie wystąpiły młode wokalistki Weronika Łamek i Ola Buczkowska.

Facebook Comments Box