47 rodzin otrzymało Szlachetną Paczkę w powiecie łaskim!

avatarPonad 100 tysięcy złotych warte były paczki, które w miniony weekend trafiły do potrzebujących rodzin z terenu powiatu łaskiego w ramach ogólnopolskiego projektu “Szlachetna Paczka”.

Od wczesnych godzin porannych wolontariusze pracujący w magazynie przy I Liceum Ogólnokształcącym w Łasku przyjmowali darczyńców przywożących paczki. Następnie, przy wsparciu Ochotniczych Straży Pożarnych oraz busa firmy OVER GROUP rozwozili je do rodzin, które po spotkaniach wolontariusze włączyli do projektu.

– Wzorem lat ubiegłych swoim działaniem próbowaliśmy objąć cały powiat. W sumie 47  rodzin z całego powiatu łaskiego otrzymało pomoc. To o 6 więcej niż w roku poprzednim. Jestem dumny ze swoich wolontariuszy. To ich ciężka praca sprawiła, że tyle rodzin z naszego regionu otrzymało „mądra pomoc”. – podsumowuje akcję Dariusz Cieślak, lider rejonu Łask i okolice.

W tym roku pomoc przekazana rodzinom zakwalifikowanym do projektu przekroczyła wartość 100 tysięcy złotych, a w przygotowywanie paczek dla rodzin z rejonu „Łask i okolice” włączyło się prawie 2000 osób z całego kraju.

– Zdecydowana większość rodzin znalazła Darczyńców mieszkających na terenie naszego powiatu, ale nie tylko. Byli również Darczyńcy z innych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Bardzo ważny był tutaj również magazyn we Wrocławiu, gdzie Darczyńców znalazło 15 naszych rodzin  – tłumaczy Cieślak.

Paczki dla potrzebujących przygotowywały urzędu, szkoły, przedsiębiorstwa, osoby prywatne oraz sami wolontariusze.

Mimo pracy na wysokich obrotach i kolosalnego zmęczenia, wolontariusze Szlachetnej Paczki opuszczali magazyn z uśmiechem na twarzy i już zapowiadali, że nie mogą doczekać się następnej edycji projektu w naszym powiecie.

Paczkę patronatem honorowym objęli w tym roku m.in. Starosta Łaski Cezary Gabryjączyk, Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek oraz wójtowie gmin z terenu powiatu łaskiego.

– Na 17 stycznia 2015 r. zaplanowaliśmy oficjalną galę na której wspólnie z wszystkim wolontariuszami, darczyńcami i partnerami podsumujemy tegoroczną edycję projektu. Więcej informacji na ten temat wkrótce – zapewnia Dariusz Cieślak.

Facebook Comments Box