II edycja „SOŁECTW@ w sieci”

lichawa2Już od 20 marca można zgłaszać swoją stronę internetową do II ogólnopolskiego konkursu na najlepszą wiejską stronę internetową SOŁECTW@ w sieci.

Przez najbliższy miesiąc administratorzy z całej Polski będą mogli zgłaszać swoje strony internetowe do drugiej edycji konkursu „SOŁECTW@ w sieci. Podobnie jak w ubiegłym roku patronat nad wydarzeniem objął Minister Administracji i Cyfryzacji.

Po dużym sukcesie pierwszej edycji konkursu nie sposób było zaprzestać tego bardzo potrzebnego działania. Liczę na to, że w tym roku będziemy mieli jeszcze więcej zgłoszeń. – powiedział Senator Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz pomysłodawca konkursu.

Generalne zasady konkursu pozostają bez zmian. Poniżej przedstawiamy jego ważniejsze elementy oraz zmiany w regulaminie.

Wykluczenia

Bazując na doświadczeniach pierwszej, pilotażowej edycji konkursu postanowiliśmy w regulaminie doprecyzować jakiego rodzaju strony internetowe mogą brać udział w konkursie, a jakie nie. Ponadto zdobywcy miejsc I-III w konkursie z 2013 roku nie będą mogli brać udziału w konkurencji dając większe szanse swoim kolegom i koleżankom zarówno ze swoich województw jak i całej Polski. Mamy jednak nadzieję, że nie spoczną oni na laurach i będą dalej aktywnie prowadzić i rozwijać swoje strony.

Zgłoszenia drogą elektroniczną

Ku naszemu dużemu zadowoleniu na 231 zgłoszeń do konkursu otrzymaliśmy w zeszłym roku zaledwie 10 formularzy zgłoszeniowych w formie papierowej, z czego 2 były powtórzeniem zgłoszenia elektronicznego wysłanego „dla pewności”. Z tego powodu postanowiliśmy w roku 2014 skupić się na

Nagrody Jak w ubiegłym roku nasze nagrody są dobrane w taki sposób, aby ułatwić administratorom stron internetowych ich pracę. Finaliści wojewódzcy otrzymają zestawy składające się aparatu cyfrowego wraz ze statywem oraz kartą pamięci. Miejsca I-III natomiast otrzymają laptopa, komputer stacjonarny oraz tableta. Wszystkie z Internetem mobilnym.

Nagroda publiczności

Mimo, iż w regulaminie nie ma zapisów dotyczących plebiscytu na nagrodę publiczności administratorzy storn już teraz mogą obmyślać strategię pozyskiwania głosów na swoją stronę internetową. Zachęcamy do rozpoczęcia przygotowań już dzisiaj!

Uczestnicy 1-szej edycji

Przygotowaliśmy także coś specjalnego dla administratorów stron, które brały udział w zeszłorocznej edycji. Z uwagi na to, iż jednym z głównych działań konkursu „SOŁECTW@ w sieci” jest promowanie dobrych praktyk mamy nadzieję, że działanie to pobudziło uczestników do rozwoju swoich stron internetowych. Dlatego zapraszamy do podzielenie się swoją historią dotyczącą tego rozwoju. Najciekawsza z nich zostanie nie tylko przedstawiona na forum ogólnopolskim ale także nagrodzona.