Prezydent w Powiecie Łaskim

kprp_20130131_wg_222Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podpisze 11 marca na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łasku nowelizację Ustawy o Funduszu Sołeckim.

– To wielki zaszczyt i wyróżnienie dla Powiatu Łaskiego. Prezydent podpisze w obecności sołtysów z terenu naszego powiatu nowelizację ustawy, która jest przykładem coraz większego wpływu mieszkańców na rozwój ich sołectw – podkreśla gospodarz spotkania, Starosta Łaski, Cezary Gabryjączyk.

Zwiększenie wysokości zwrotu środków z budżetu państwa przeznaczonych na fundusz sołecki, jego stabilizacja i możliwość podejmowania wspólnych inicjatyw przez sołectwa – to wszystko zakłada nowelizacja ustawy o funduszu sołeckim.

– Nowelizacja przewiduje zwiększenie do poziomu 20, 30 i 40% zwrotu pieniędzy z budżetu państwa do gmin. Uchwała podejmowana przez radę gminy o utworzeniu funduszu sołeckiego ma mieć charakter stały. Rozwiązanie to zwiększy trwałość i stabilizację funduszy sołeckich umożliwiając społecznościom planowanie przedsięwzięć w dłuższym okresie – wylicza zalety nowelizacji, z punktu widzenia samorządowców, Starosta Gabryjączyk.