Spływ Marzenin – Kozuby- KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

29 lipca zapraszam na kolejny spływ kajakowy. Tym razem odbędzie się na 16 kilometrowej trasie Marzenin – Kozuby. Proszę o zapoznanie się z KOMUNIKATEM ORGANIZACYJNYM.

Spływ kajakowy odbędzie się na trasie od Marzenina (koło mostu) do Kozub. Ponad szesnaście kilometrów wiosłowania i najbardziej urokliwa rzeka naszych okolic – Grabia.

Spływ kajakowy zaczynamy przy moście drogowym ze Zduńskiej Woli do Marzenina. Na wysokości Kustrzyc mijamy linie kolejową Tarnowskie Góry – Inowrocław. W Lichawie nasza rzeczka dzieli się na dwa koryta. Wpływamy w lewe. Bobry dają o sobie znać. Powalone drzewa, szybki nurt i kręte koryto nie raz zmuszą nas do opuszczenia kajaka. Za mostem w Lichawie natrafimy na plaże po lewej stronie przy lesie. Idealne miejsce na dziki biwak i nocleg. Młyny wodne w Brzezkach i Kozubach to doskonała okazja na chwile odpoczynku przy okazji pokonywania zapór.

Najważniejsze ustalenia:

  • Dojazd na start we własnym zakresie.
  • Istnieje możliwość, przyjechania własnym autem i odstawienia go wraz z partnerem technicznym na miejsce zakończenia (powrót na start busem organizatora – wtedy Wasze auto czeka na Was na mecie).
  • Dla osób, które nie mają własnego transportu po zakończeniu spływu, zapewniamy transport powrotny busami w kierunku Sędziejowic.
  • Na zakończenie  poczęstunek dla uczestników (ognisko integracyjne z kiełbaskami, żurek regeneracyjny z jajkiem, kawa i herbata  oraz inne smakołyki). Wszystko przygotowane w pełni przez organizatorów
  • Około 16 km wiosłowania.

PROGRAM SPŁYWU:
9.00 – zbiórka osób, które chcą własny samochód odstawić na miejsce zakończenie spływu
9.30- zbiórka pozostałych uczestników spływu (przygotowanie sprzętu, wypełnienie formalności)
9.35 – rozpoczęcie spływu
ok. godz. 15:30 – zakończenie spływu i ognisko integracyjne

UWAGA! W razie pytań lub nieprzewidzianych okoliczności, prosimy o kontakt z organizatorem: Dariusz Cieślak, tel. 663 223 238.

Grabia Lask-Grabno

Facebook Comments Box