Spływ Brzeski – Jeziorko – KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

24 czerwca zapraszam na drugi tegoroczny spływ kajakowy na 23 kilometrowej trasie Brzeski – Jeziorko. Proszę o zapoznanie się z KOMUNIKATEM ORGANIZACYJNYM.

Spływ kajakowy odbędzie się na trasie od Brzesk (koło Krzywdy) do Jeziorka. Ponad dwadzieścia kilometrów wiosłowania i dwie najbardziej urokliwe rzeki naszego powiatu – Grabia i Widawka.

Zaczynamy Grabią, później płyniemy Widawką. Startujemy w miejscowości Brzeski, przy młynie Krzywda. Rzeka silnie meandruje i wieje się przez las. Przed miejscowością Grabno rzeka się rozwidla. Trzymamy się lewej odnogi. Przepływamy przez Park Krajobrazowy Międzyrzecza Waty i Widawki. Za niecałe 1,5 km wpłyniemy na wody Widawki. Z nurtem rzeki dopływamy spokojnie do Górek Grabińskich, gdzie koryto dzieli się na dwie odnogi. Tama spiętrzająca wodę zbudowana jest w lewym korycie. Nie jest ona spławna. Wpływamy w prawą odnogę gdzie woda jest spokojniejsza. Następnie wychodzimy po lewej stronie kanału (na wyspie). To doskonałe miejsce na postój. Dalej płyniemy spokojnie. W miejscowości Rembieszów trzymamy się prawej strony. Przepływamy pod drewnianym mostem. Uwaga na pozostałości po starym moście – niebezpieczne miejsce! To była tylko rozgrzewka. Czas na odcinek specjalny. Szybki nurt, liczne zarośla, wąskie koryto, powalone konary, chaszcze. Wypływamy na szerokie wody. Wita nas wysoki brzeg po lewej stronie, porośnięty lasem sosnowym. Dalej relaks. Dopływamy do mostu drogowego w Jeziorku. Wodujemy nasz sprzęt na plaży po prawej stronie i zasiadamy do ogniska.

Trasa o średnim stopniu trudności. Odcinek na Grabi spokojny. Widawka pokaże „pazur” w Rembieszowie, tj. szybki nurt, powalane konary drzew, stare pozostałości po drewnianych mostach oraz liczne zarośla. Z tego względu polecana osobom z doświadczeniem, lubiącym ostre wiosłowanie.

Najważniejsze ustalenia:

  • Dojazd na start we własnym zakresie.
  • Istnieje możliwość, przyjechania własnym autem i odstawienia go wraz z partnerem technicznym na miejsce zakończenia (powrót na start busem organizatora – wtedy Wasze auto czeka na Was na mecie).
  • Dla osób, które nie mają własnego transportu po zakończeniu spływu, zapewniamy transport powrotny busami w kierunku Sędziejowic.
  • Na zakończenie  poczęstunek dla uczestników (ognisko integracyjne z kiełbaskami, żurek regeneracyjny z jajkiem, kawa i herbata  oraz inne smakołyki). Wszystko przygotowane w pełni przez organizatorów
  • Około 23 km wiosłowania.

PROGRAM SPŁYWU:
9.00 – zbiórka osób, które chcą własny samochód odstawić na miejsce zakończenie spływu
9.25 – zbiórka pozostałych uczestników spływu (przygotowanie sprzętu, wypełnienie formalności)
9.30 – rozpoczęcie spływu
ok. godz. 16:00 – zakończenie spływu i ognisko integracyjne

UWAGA! W razie pytań lub nieprzewidzianych okoliczności, prosimy o kontakt z organizatorem: Dariusz Cieślak, tel. 663 223 238.

Grabia Lask-Grabno Widawka Szczercow -Widawa

Facebook Comments Box