A klasa jest nasza!

Gminny Klub Sportowy Sędziejowice pokonał w meczu kończącym sezon LZS Chrząstawa 5:0 i zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach i awans do A klasy.

Już od wczesnych godzin porannych na Stadionie Gminnym w Sędziejowicach trwały przygotowania do ostatniego meczu sezonu 2017/2018. GKS Sędziejowice podejmował w nim LZS Chrząstawa i potrzebował zaledwie punktu, żeby zapewnić sobie pierwsze miejsce w tabeli i upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Gospodarze nie zawiedli oczekiwań kibiców. Już w 1. minucie gry wynik spotkania otworzył Dominik Wojna. Szybko zdobyte prowadzenie pozwoliło GKS-owi ułożyć grę pod swoje dyktando. W 15. minucie drugie trafienie dla gospodarzy zanotował Adrian Karbowiak. Mimo przewagi gospodarzy, w pierwszej połowie więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron podopieczni Sylwestra Pawłowskiego powiększali swoją przewagę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Adrian Urbaniak, Damian Karbowiak i Piotr Kozłowski. Ostatecznie GKS Sędziejowice pokonał LZS Chrząstawa 5:0 i w efektownym stylu zapewnił sobie zwycięstwo w lidze i awans do A klasy OZPN Sieradz.

Drugim ważnym (obok awansu) wydarzeniem było pożegnanie z czynnym uprawianiem sportu grającego prezesa Pawła Buczkowskiego. Prezes opuścił boisko w 55. minucie przez szpaler utworzony przez zawodników. Otrzymał pamiątkową tarczę od kolegów zarządów oraz gromkie brawa od licznie zgromadzonej tego dnia publiczności. Po końcowym gwizdku arbitrów rozpoczęło się wielkie świętowanie.

Wkrótce Zarząd GKS Sędziejowice opublikuje szczegółowe podziękowania dla osób wspierających klub w trakcie zakończonego właśnie sezonie.