Jak przebiegnie łącznik S8? Pokażą projekt na spotkaniach

Mieszkańcy wreszcie dowiedzą się, które działki będą wykupione i jak wygląda wstępnie projekt budowy łącznik od węzła S8 w Marzeninie do drogi wojewódzkiej w Michałowie. Będą trzy spotkania informacyjne.

Każdy kto jest zainteresowany przebiegiem i projektem łącznika od drogi S8 w Marzeninie do drogi wojewódzkiej w Michałowie, będzie mógł uczestniczyć w spotkaniach przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, które koordynuje wspólny projekt samorządów.

Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się gdzie zaplanowano zjazdy do działek i przez które z nich nowa droga prowadzi, a co za tym idzie które przeznaczono do wykupu. Jak zaznacza urzędnik, o zmianie przebiegu nie może być już mowy na tym etapie projektowania, ale można jeszcze uwzględnić uwagi dotyczące np. zjazdów czy drobnych korekt.

Spotkania odbywać się będą w środę, czwartek i piątek. Najpierw, 22 listopada, zaplanowano spotkanie w Marzeninie. O godz. 17 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Marzeninie, ul. Łaska 5.

W czwartek, 23 listopada o godz. 11 spotkanie w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Zduńskiej Woli, ul. Dolna 41.

W piątek, 24 listopada o godz.. 17 spotkanie zaplanowano w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli Karsznicach, ul. 1 Maja 5-7.

Łącznik przebiegać ma od węzła Zduńska Wola Wschód do drogi wojewódzkiej w Michałowie. W tym roku powstanie dokumentacja, a prace drogowe powinny ruszyć z początkiem 2018.

Inwestycja ma być zakończona w listopadzie 2018 roku. Budowa łącznika S8 będzie prowadzona przez firmę Włodan z Pabianic, w systemie zaprojektuj i wybuduj. Cena to 18,9 mln zł. Inwestycja ma 85 proc. dofinansowania unijnego.

Projekt „Miejski Obszar Funkcjonalny Zduńska Wola – Karsznice – budowa łącznika z drogą ekspresową S8 na terenie powiatu zduńskowolskiego i powiatu łaskiego” to wspólne przedsięwzięcie powiatów zduńskowolskiego i łaskiego oraz gmin Zduńska Wola i Sędziejowice oraz miasta Zduńska Wola.