II Spływ Kajakowy po rzece Grabi

Już 16 lipca po raz drugi w tym roku zapraszamy na spływ kajakowy. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa i wspólnego poznawania uroków naszej cudnej Grabi.

Spływ kajakowy Grabią na trasie od Bilewa do lasku Lichawa-Emilianów z ogniskiem na zakończenie. W ramach opłaty za uczestnictwo finansujemy  dla każdego uczestnika pełen sprzęt (miejsce w kajaku dwuosobowym, kapok, wiosło) oraz uczestnictwo w ognisku integracyjnym za kończenie (dla każdego przygotowane będą kijki, kiełbasa, chleb i dodatki).

Dojazd na start we własnym zakresie. Istnieje możliwość, przyjechania własnym autem i odstawienie go wraz z partnerem technicznym na miejsce zakończenia (powrót na start busem organizatora – wtedy Wasze auto czeka na Was na mecie). Dla osób, które nie mają własnego transportu, zapewniamy transport busami w kierunku Sędziejowic. Na zakończenie ognisko dla uczestników przygotowane w pełni przez organizatorów. Dla każdego drobny upominki turystyczny od organizatora oraz spersonalizowana mapa trasy do wykorzystania podczas spływu!

ZAPISY przyjmuję osobiście:

Uwaga! Ze względu na zmienny stan wód na Grabi. Na 5 dni przed spływem organizator wykona rekonesans trasy. W przypadku zbyt niskiego poziomu, nie pozwalającego na płynne przeprowadzenie spływu, istniej możliwość modyfikacji trasy. O czym, poinformowani zostaną wszyscy zapisani do udziału.

Grabia jest prawym dopływem Widawki o długości 77,3 km i powierzchni dorzecza 813 km2. Nikła początkowo dolina Grabi z rzadkimi kępami olszyn, z dnem w wielu miejscach podmokłym (łąki), rozszerza się na obszarze lesistych wydm Wysoczyzny Łaskiej, użytkowanych jako tereny rekreacyjne przez mieszkańców Łodzi, Dno doliny wypełniają łąki i niskie zarośla, gdzieniegdzie wały lesistych wydm… Możecie być pewni, że także i was zachwyci jej piękno krajobrazu, dzikość otoczenia, mnogość meandrów, zakoli, powalone drzewa, nurt 4-5km/h. Bogata fauna i flora dla koneserów przyrody, krótkie etapy dla początkujących kajakarzy, a dla zaawansowanych całodzienne zmagania z naturą. Grabia to jedna z rzek w centralnej Polsce posiadająca tak dużo walorów krajobrazowych i przyrodniczych. Wody rzeki Grabi mieszczą się w bardzo wysokiej klasie czystości.

Fotogalerie z poprzednich spływów:

Marzenin – Grabia: https://www.facebook.com/pg/nasza.lichawa/photos/?tab=album&album_id=276176845821992

Nowe Kozuby – Grabno: https://www.facebook.com/pg/nasza.lichawa/photos/?tab=album&album_id=544164885689852

Górki Grabieńskie – Strońsko: https://www.facebook.com/pg/nasza.lichawa/photos/?tab=album&album_id=697873853652287

Restarzew – Grabno: https://www.facebook.com/pg/nasza.lichawa/photos/?tab=album&album_id=705408036232202

Brzeski – Grabno: https://www.facebook.com/pg/nasza.lichawa/photos/?tab=album&album_id=1134494986656836

Facebook Comments Box