Orszak Trzech Króli w Sędziejowicach

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ponad pół tysiąca miast i miasteczek w całej Polsce. W tym roku, do grona tych miejscowości dołączyły nasze Sędziejowice.

Mimo mrozu, przenikliwego wiatru i spontanicznego charakteru na starcie orszaku stawiło się sporo mieszkańców Parafii pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny i Świętego Klemensa.

Twórcą scenariusza i narratorem został Adam Łoniewski. W rolę trzech króli wcielili się Ks. Dariusz Chlebowski – Melchior, Grzegorz Brożyński – Baltazar i Dariusz Cieślak – Kacper, a gwiazdą, która ich prowadziła została Marzena Lamach-Łoniewska. Szczyptę emocji i grozy orszakowi dodali motocykliści z Grupy Motocyklowej Forever Young, którzy świetnie wcieli się w role żołnierzy Heroda. Nie mogło zabraknąć też niezawodnego Teatru Pinezka.

Dziękujemy wszystkim organizatorom za zaangażowanie i serca pełne wiary, że wszystko się powiedzie!

Dziękujemy uczestnikom: dzieciom w koronach, rodzicom ze śpiewnikami w dłoni, każdemu z uśmiechem na twarzy, kroczącemu, by oddać pokłon Jezusowi!

Cieszymy się, że ta wspaniała inicjatywa powrotu do radosnego, bogatego w tradycje świętowania Objawienia Pańskiego, połączyła mieszkańców naszej Parafii!

Niech prowadzi nas Gwiazda… Już za rok 🙂

Pełna GALERIA zdjęć na Facebook’u