15000772_608444972661719_5298805273486315877_o

Warto odwiedzić „Przystanek Bilew”

W niedzielę 13 listopada wziąłem udział w podsumowaniu projektu „Przystanek Bilew” zrealizowanego w dużej mierze ze środków finansowych przyznanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego, ale i przy udziale pieniędzy z budżetu gminy.

W ramach projektu zakupione zostały słupki z regulowaną wysokością do siatkówki, badmintona wraz z siatkami, piłkami do siatkówki oraz zestawy do gry w badmintona, zestaw przenośnego nagłośnienia, wieżę stereofoniczną, laminator, gilotynę do papieru, zestaw akcesoriów animacyjnych (chusta, lina, mata) oraz akcesoria do przeprowadzenia warsztatów z wykonania biżuterii z motywem ludowym techniką decoupage, warsztatów z ceramiki, turnieju w siatkówkę, badmintona i boccię.

Lecz bogate zakupy sprzętowe to jedno, a ludzie, którzy zrealizowali ten projekt to drugie. A mieszkańcy Bilewa – co do tego nie mam żadnych wątpliwości – wykonują w ostatnim czasie wspólnie kawał dobrej roboty na rzecz swojej małej ojczyzny! To już nie pierwszy grant, który zrealizowało to Sołectwo.

Działają wspólnie, całymi rodzinami i przynosi to namacalny efekt. Teren wokół strażnicy OSP pięknieje z dnia na dzień i przyciąga coraz więcej mieszkańców. Tak trzymać! :)