Z bloga: „Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”

skate-board-1272055_1280„Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – pisał przed laty Andrzej Frycz Modrzewski. Słowa choć stare, nadal są aktualne. To przecież od dzisiejszej młodzieży zależy, jak będzie wyglądała Polska, ale także nasza gmina, nasze wsie, nasze rodziny.

Im lepiej ukształtujemy młodych ludzi, tym bezpieczniej będziemy mogli spoglądać w przyszłość. Wychowywanie młodzieży, kształtowanie odpowiednich postaw, wartości, ale także ich systematyczny rozwój to najlepsza inwestycja. Nasza młodzież jest zdolna, ambitna, coraz lepiej wykształcona i wierząca w swoje możliwości. Aby wykorzystać potencjał młodych musimy pomóc im w systematycznym rozwoju i przekonać, że swój potencjał mogą wykorzystać tutaj – w naszej gminie, w środowisku wiejskim.

Czytaj cały wpis na BLOGU